VIII.ročník Memorialu Daniela Slámy

25. 7. 2010

VIII.ročník Memoriálu

Daniela Slámy

Ve dnech 24.7. a 25.7.2010 se na hřišti Sokola Suché odehrál turnaj na památku bývalého hráče Dana Slámy.

Sokol Suché – Roudníky 5:5

Už jako tradičně zahajovací utkání obstarali hráči staré gardy Suché a Roudníků.Počasí bylo na fotbal bylo ideální a přišla i početná skupina diváků.

Utkání se hrálo ve sviž-ném tempu  a během prvního poločasu si domácí vypra-covali třígólové vedení.Ve druhém poločase hosté přidali a snížili na rozdíl jediné branky.V poslední minutě se jim podařilo  vyrovnat z pokutového kopu.Nakonec byli spokojeni s hrou a výsledkem oba týmy i diváci.

V sobotu se odehrály dvě utkání do turnaje a vítězové postoupili do nedělního finále,poražení hráli o třetí místo.

Baník Modlany B – Lybar Rtyně 2:4 (1:2)

Celý první poločas měli rtynští mírnou převahu,ze které si vypracovali dvoubrankové vedení.Nejprve po rohovém kopu na který si naběhl Bartoš a

z voleje trefil do černého – 0:1.Druhá branka padla z přímého kopu z hranice velkého vápna a byl to opět Bartoš,který pěk-nou střelou do horního rohu branky zvyšoval na – 0:2.Mladý tým z Modlan to však nezlomilo a ještě do poločasu snížili po rohovém kopu hlavou Volkem.Začátek druhé půle byl vyrovnaný a Modlany se více dostávali do zakončení.Také se jim podařilo vyrovnat,když vyraženou střelu doklepl do sítě Ileš – 2:2.Ke konci utkání už zase ovládli hru rtynští a dvěmi bran-kami rozhodli utkání.Nejprve Rybák po centru před branku prostřeli brankáře – 2:3 a o chvíli později Hajzler střelou z 20m překvapil modlanského brankáře – 2:4.

Sokol Suché – FK Újezdeček 3:1 (1:0)

Při losování připadl na domácí tým loňský vítěz.Jako první se do šance dostal tým domácích už v 5.min a na dlouhé minuty to byla jediná jejich vážnější příležitost.Potom převzali iniciativu hosté a několikrát vážněji ohrozili branku Suché.Naštěstí pro domácí vždy pováhali ten pravý moment k zakončení.Až ve 40.min se prosadili domácí,když míč za obranu doběhl Klázr a prostřelil brankáře hostí – 1:0.Do druhého poločasu domácí vstoupili aktivněji a už v 53.min po závaru před brankou hostí zvyšoval střelou k tyči Limberg – 2:0.V 56.min domácí vrátili hosty do zápasu,když míč vystřelený do branky vypadl domácímu brankáři z rukou a doskákal do sítě – 2:1.V 58.min se mohlo opět měnit skóre,ale domácí Vacek ne-proměnil svoje sólo na branku,kterému zneškodnil hostující brankář.Vyražený míč chtěl ještě vrátit do branky Sýhora,ale byl faulován.Nařízený pokutový kop šel zahrávat sám postižený a opět vynikl hostující brankář,který ji zneškodnil.Pojistka výsledku přišla až před koncem utkání,kdy zavěsil Klázr – 3:1.

o 3.místo

Modlany B – FK Újezdeček  4:0  (3:0)

Po celé utkání byl mladý tým z Modlan lepším týmem a jednoznačně přehrál soupeře.Brankový účet už Modlany otevřely v 9.min,když z hranice velkého vápna  prostřelil bran-káře.Druhá branka padla v 16.min,když obrana Újezdečka pozdě zareagovala na autové vhazování do vápna a Fischer přehodil vyběhnuté brankáře – 2:0.Poločasový účet uzavřel Kloc ve 40.min střelou ze šestnáctky k pravé tyči.Druhý poločas byl vyrovnanější a z řady příležitostí byla využita jediná v 70.min kdy využil únik Fischer a křižnou střelou  k tyči přidal svoji druhou branku v utkání – 4:0.

FINÁLE

Sokol Suché – Lybar Rtyně  2:1  (1:1)

Utkání začalo s obou stran aktivně a na branky se dlouho nečekalo.Už v 11.min se prosadil domácí Nykl – 1:0.Hosté využili nedůraz domácích obránců ve 12.min bylo srovná-no.Oba týmy pokračovaly v aktivní hře a útoky se střídaly na obě strany.Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu,s tím rozdíle,že do vedení mohla jít Rtyně.V 75.min po chybě domácího brankáře,který netrefil míč při odkopu,doběhl hráč Rtyně na vápně a vyslal střelu do opuštěné branky.Spoluhráči už slavili,ale k údivu všech míč skončil na břevně.Dál se hrál rychlý fotbal a rozho-dující branka utkání padla v 85.min – 2:1.To se uvolnil ve vápně Limberg a přesnou střelou k tyči zajistil vítězství v turnaji domácímu Sokolu.Hosté ještě mohli srovnat v poslední minutě,ale po centru ze strany na malé vápno netrefili z pěti metrů branku.